КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги» - КМКЛШМД
Стіл довідок: (044) 527-69-08. Цілодобово

Відділення  інтенсивної терапії загального профілю є найважливішим структурним підрозділом лікарні. На сьогоднішній день структура відділення складається з трьох функціональних частин: протишокової палати, відділення інтенсивної терапії та анестезіологічної служби. Про кожен з цих підрозділів варто розповісти окремо.

Протишокова палата (ПШП) розташована на першому поверсі в зоні поступлення хворих та травмованих  у приймальне відділення. В протишокову палату доставляються хворі та постраждалі, які знаходяться у тяжкому та критичному стані. До протишокової палати направляються пацієнти, у котрих порушені життєвоважливі функції, включаючи функції дихання, кровообігу, а також пацієнти з порушенням свідомості. В протишокову палату часто поступають хворі та травмовані у стані клінічної смерті. Загалом, за минулий 2017 рік в ПШП було надано допомогу 2777 хворим та постраждалим, з яких 24 були доставлені в стані клінічної смерті, 20 з яких в подальшому, після проведення реанімаційних заходів вижили та відновилися. В протишоковій палаті екстрена медична допомога надається бригадою лікарів, до складу якої входять: лікар-анестезіолог, нейрохірург, хірург, травматолог, кардіолог, фахівець з ультразвукової діагностики.

Другим функціональним підрозділом відділення інтенсивної терапії загального профілю є служба інтенсивної терапії, яка розташована біля протишокової палати та операційних. Відділення інтенсивної терапії займає 4 блоки, в яких розміщено 24 ліжка – це саме велике відділення інтенсивної терапії в Україні. У відділенні наявна найбільш сучасна апаратура ( апарати штучної вентиляції легень виробництва США, шприцеві дозатори для введення лікарських речовин, монітори для оцінки стану гемодинаміки та функції зовнішнього дихання, монітори вимірювання внутрішньочерепного тиску, апарати ультразвукової діагностики, мобільні рентгенологічні апарати, апарати для швидкого зігрівання або охолодження пацієнтів), що дозволяє проводити лікування згідно сучасним  міжнародним рекомендаціям і стандартам. В 2017 році в ВІТЗП було проліковано 3141 хворих та травмованих. Результати лікування пацієнтів у відділенні інтенсивної терапії співставні з результатами у провідних клініках Європи.

Анестезіологічна служба ЛШМД широко використовує найбільш сучасні методи анестезії при оперативних втручаннях. Широко використовують  методи регіонарного знеболення, тотальні внутрішньовенні та інгаляційні анестезії севораном. Кожного року проводиться не менш 10 тисяч анестезій при оперативних втручаннях, включаючи хірургічні, нейрохірургічні, травматологічні операції, операції на судинах, тощо.

Звичайно, найважливішу роль відіграють працівники відділення: лікарі, середній та молодший медичний персонал. Завідувач відділення Малиш Ігор Ростиславович-  професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України, Лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки очолює колектив професіоналів, відданих своїй справі. Старший ординатор Леся Володимирівна Згржебловська,  професор, доктор медичних наук, лікар вищої кваліфікаційної категорії. Старший ординатор- Маркулін Олексій Михайлович- лікар вищої кваліфікаційної категорії. Старший ординатор Цимбаленко Константин Іванович- лікар вищої кваліфікаційної категорії. Також у відділені працює 46 лікарів анестезіологів зі стажем роботи по спеціальності від 1 до 37 років. Серед них 29 спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії. 

Щодо середнього медичного персоналу - в відділені працює 77 медичних сестер, серед них 27 вищої кваліфікаційної категорії. Догляд за хворими забезпечують 26 молодших медичних сестер. Багато лікарів та медичних сестер підвищували свою професійну кваліфікацію під час проходження стажування у відомих клініках Лондона та Відня.

Лікарі відділення постійно публікують свої науково-практичні статті у фахових часописах. Результати наукових досліджень представлені у вітчизняних та закордонних фахових виданнях, а також освітлені в доповідях на міжнародних конгресах по анестезіології та інтенсивній терапії.

На базі відділення працюють співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО ім. П.Л. Шупика під керівництвом завідувача кафедрою, доктора медичних наук, професора, Лоскутова Олега Анатолійовича. На базі відділення, навчаються лікарі-інтерни за фахом анестезіологія, працюють співробітники Української військової медичної академії та Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

 

 

2022 © КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги» - КМКЛШМД. Часткове чи повне використання матеріалів із даного сайту можливе тільки при умові посилання на даний сайт.