КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги» - КМКЛШМД
Стіл довідок: (044) 527-69-08. Цілодобово

                 

 

Короткоручко Анатолій Олександрович, керівник Київського міського центру з лікування больових синдромів, MD,PhD.

Закінчив Харьківський медичний інститут у 1974 році, лікар-анестезіо-лог вищої категорії, кандидат медичних наук, доцент кафедри нейрохірургії.

Резидентура з анестезіології, інтенсивної терапії та лікуванню больових синдромів 1990-1995 рр в клініці «Сорока», Беер-Шева, Ізраіль. 

Телефон: 066-447-3880,

skype: anatoly.korotkoruchko

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

Ткаченко Павло Іванович, закінчив Київський медичний інститут ім. О.О. Богомольця у 1994 році з відзнакою.

Інтернатура з нейрохірургії 1994-1997 рр (НМАПО). З 1997 року нейро-хірург КМКЛШМД. Вища атестаційна категорія.

Телефон: 050-3868586

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Клініка болю

Наша клініка є колективом лікарів-єнтузіастов, що працюють в різних галузях медицини та підтримують тісний контакт між собою.
Наша клініка спеціалізується на діагностиці та лікуванні гострих і хронічних больових синдромів.
Біль являє собою складну медичну проблему і багатобічно впливає на Ваше фізичне і психологічне здоров'я. Хронічний біль викликає депресію і порушує поведінку людини. Постійний біль, що періодично стає неконтрольованим, викликає фізичний і психологічний стрес, негативно впливає на Ваше самопочуття, порушує нормальні стосунки в родині і веде до зниження працездатності.
Наша мета допомогти Вам позбутися або значно зменшити інтенсивність болю, звільнити Вас від страждання і повернути Вас до повноцінного життя.
Ми пропонуємо широке коло обстежень і лікування для пацієнтів з гострим і хронічним болем.
Багатопрофільний підхід при обстеженні та лікуванні наших пацієнтів і найсучасніші технологічні можливості дозволяють надавати допомогу пацієнтам на найвищому рівні. Багатопрофільний підхід, включає різних медичних фахівців (невропатолог, анестезіолог, нейрохірург, фізіотерапевт, рентгенолог, психолог), які створюють спеціальну програму для Вашого обстеження та лікування.
Наша клініка розробляє індивідуальний план лікування болю для кожного пацієнта. Ми переконані, що високоефективне лікування починається з точного діагнозу, і ми робимо все для того, щоб ідентифікувати точну причину болю, призначити і провести найбільш ефективне лікування і повернути Вас до активного життя.
Ми докладемо всіх зусиль для відновлення Вашого здоров'я і працездатності.
Ви можете звернутися до нас для виконання однієї або декількох процедур або для повноцінного обстеження і лікування.

Що таке біль?

Біль найбільш характерна і відома проблема медицини. Кожен мешканець нашої планети зустрічається з болем у процесі життя. Багато хто відчуває її дуже часто. Біль є основним джерелом психічних і фізичних страждань, порушень працездатності, люди, які страждають від болю не можуть жити повноцінно. Ваше відношення до болю можна з’ясувати шляхом відповіді на такі питання:
Ви страждаєте від болю?
Ночами Ви не спите від болю?
Ви відчуваєте фізичний і емоційний стрес?
Ваше життя змінилося від болю?
Ви приймаєте аналгетики постійно?
Ви багато разів лікувались?
Ви коли-небудь чули що Ваш біль не реальний і виходить від Вашої свідомості?
Якщо Ви можете відповісти «Так» на кілька із запропонованих питань Вам слід поглянути на Ваш біль під іншим кутом. Для цього необхідно зрозуміти, що являє собою біль. Існує безліч визначень поняття «біль» проте останнім і, як вважають фахівці в цій галузі, найбільш точним біль визначається як «неприємний суб’єктивний сенсорний і емоційний досвід, пов'язаний з реальним пошкодженням тканини».
Тут же варто підкреслити, що біль поняття виключно суб'єктивне і не може бути оцінена жодними об'єктивними критеріями. Якщо уявити собі ряд людей з абсолютно ідентичними ушкодженнями то важливо зазначити, що вони відчувають різну за інтенсивністю біль. Це розуміння не завжди знаходить союзників навіть серед лікарів.
Біль, може визивати у людини фізичний, емоційний, психологічний, соціальний та інші зміни, які суттєво, а іноді повністю змінюють його життя.

 

Наша клініка займається лікуванням пацієнтів з такими больовими синдромами:

  • Артрити
  • Болі в суглобах
  • Болі онкологічної природи
  • Болі після перенесених операцій на хребті
  • Головний біль
  • Головний біль при патології хребта
  • Головні болі, пов'язані з речовинами та їх скасуванням
  • Кили міжхребцевих дисків (поперекового, грудного і шийного відділів хребта)
  • Дегенеративні зміни м / п дисків
  • Діабетична нейропатія
  • Кластерні головні болі
  • Компресійний перелом хребта
  • Мігрень
  • Міофасциальний біль
  • Невралгія
  • Остеоартрит
  • Гострий радикуліт (ішіас)
  • Периферичні нейропатії
  • Постгерпетична невралгія
  • Посттравматичні головні болі
  • Розсіяний склероз
  • Регіональний больовий синдром
  • Спондилоартрит
  • Фасциит підошви
  • Фіброміалгия 

У нашій клініці для лікування больових синдромів широко використовуються фармакологічні методи, а також виконуються такі маніпуляції:
Блокада потиличного нерва
Введення стероїдів в епідуральний простір
Імплантація інфузійного насосу для тривалого введення анальгетиків і протизапальних препаратів
Імплантація порту для тривалого введення анальгетиків і протизапальних препаратів
Імплантація електростимулятора для тривалої стимуляції спинного мозку
Інтратекальне введення опіоїдів та тунельне встановлення катетера
Ін'єкції в тригерні крапки
Катетеризація епідурального простору
Пломбування епідурального простору
Чрезшкірна електрична стимуляція нервів
Електрична стимуляція спинного мозку

 

Електроімпульсна терапія

Електроімпульсна терапія являє собою електричну стимуляцію нервів, яка може бути як чрезшкірною (електроди накладаються на поверхню шкіри), так і внутрішньою (електроди розміщюються підшкірно, в епідуральному простірі , а в ряді випадків у різних відділах головного мозку). Ці методи застосовуються для лікування гострого і хронічного болю.
Електростимуляція викликає розслаблення «щільних», «спазмованих» м'язів. Це забезпечує високу ефективність для хворих з головним болем напруги, хворих з «жорсткими» суглобами. Електростимуляція забезпечує профілактику м'язової атрофії (пасивні тренування м'язів) для людей, які тривалий час знаходяться на постільному режимі.
Аналгетична ефективність електроімпульсної терапії аналогічна нестероїдним протизапальним препаратам (кетанов, диклофенак тощо) проте не впливає негативно на органи шлунково-кишкового тракту. Останнім часом електроімпульсна терапія ефективно впроваджується в медичну практику.

Електроди при конвенціональній електроімпульсній терапії розміщюють навколо області болю. Відстань між електродами має становити 5-10 см. Електроди повинні активувати дерматом, в якому відчувається біль. Стимуляція контралатерального дерматому на цьому ж рівні може збільшити корисний ефект. Інколи доцільно використовувати два канали і 4 електрода. Можна також використовувати електроди великих розмірів.
 Чрезшкірна електрична стимуляція нервів категорично протипоказана хворим з імплантованими кардіостимуляторами. Кардіостимулятор може сприймати імпульс апарата за власне скорочення серця пацієнта і не давати імпульсу. Електроди категорично не можна розміщувати по передній поверхні шиї для запобігання стимуляції нервів каротидних клубочків, що може ускладнитися гіпотензією, і по передній поверхні грудей.
Електростимуляційна терапія також протипоказана пацієнтам з онкологічними захворюваннями, як і інша фізіотерапія.
У деяких пацієнтів розвивається подразнення в зоні електродів. При цьому слід змінити електроди, завжди очищати шкіру перед і після сеансу. Якщо силіконові електроди не підходять, можна використовувати інертні металеві електроди.

Всебічне обстеження кожного пацієнта

Обдумуючи проблему Вашого болю, обговорюючи її з сім'єю або прямуючи в клініку Ви не можете обійти питання про необхідність повноцінного обстеження. Члени нашої команди уважно вивчать Вашу документальну інформацію (виписки, рентгенограми, результати МРТ досліджень і т.д.), зберуть повний анамнез, проведуть об'єктивне дослідження і при необхідності запропонують Вам пройти додаткові дослідження для з'ясування причини Вашого болю. Ми, безумовно, уникаємо дублювання вже проведених досліджень. Для пацієнтів довгостроково страждаючих болем часто дуже корисна інформація близьких родичів. Після закінчення обстеження ми, як правило, збираємося всією командою і обговорюємо питання, чи може терапія в нашій клініці болю допомогти Вам? Ми розробляємо індивідуальну програму терапії кожного пацієнта. Після проведення конференції Ви отримаєте інформацію щодо Вашого потенційного лікування в нашій клініці болю.

Індивідуальний план лікування

Індивідуальний план лікування, розроблений нашою командою враховує діагноз пацієнта і його індивідуальні особливості. План може передбачати єдиний варіант лікування або комбінацію декількох методів терапії і включати медикаментозне лікування, спеціальні процедури, можливо буде потрібно втручання психолога і реабілітаційна терапія.

 



 

2025 © КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги» - КМКЛШМД
Розробка сайту компанія 1 Web Development