КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги» - КМКЛШМД
Стіл довідок: (044) 527-69-08. Цілодобово

Завідувач відділенням - Л.Т.Лукашевич
Контактний телефон 527-69-46

Основними завданнями токсикологічної лабораторії КМКЛШМД являються:
• Проведення хіміко – токсикологічних досліджень біологічного матеріалу з метою виявлення екзогенних токсикантів (медикаменти, етиловий спирт та інші прості спирти, ацетон, психотропні препарати, наркотичні речовини природного та синтетичного походження);
• Біохімічні дослідження (метгемоглобін, карбоксігемоглобін і т.д. )
• Надання консультативної допомоги з питань токсикологічних досліджень державним органам та установам охорони здоров'я, практичним лікарям тощо.
• Накопичення та систематизація інформації про дослідження в галузі токсикологічних досліджень та впровадження в практичну діяльність лабораторії. 
• Планове та систематичне підвищення кваліфікації лікарів лаборантів, лаборантів (проведення конференцій, доповідей, участь в міських засіданнях , конференціях токсикологічного центру.)
У зв’язку із зростанням наркозалежності та токсикоманій, питання діагностики гострих отруєнь набуває особливої актуальності. Розпізнавати природу гострого отруєння тільки за клінічними ознаками важко, тому що при більшості отруєнь немає характерного провідного симптому, що ускладнює проведення цілеспрямованої діагностики та лікування, включаючи відповідну антидотну терапію. При розробці тактики лікування таких хворих необхідно виявити в найкоротший період наявність або відсутність в біологічному матеріалі пацієнта речовини, яка становить загрозу життю пацієнту (та є причиною отруєння).
Такі завдання виконує організована в 1986 році (наказ МОЗ УРСР № 19 від 08.01.1986р. «Про організацію Республіканського центру по лікуванню гострих отруєнь») на базі Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги токсикологічна лабораторія, яка входить до складу Київського токсикологічного центру.
Токсикологічна лабораторія КМКЛШМД у червні 2014 р. атестована Державним підприємством «Всеукраїнський державний науково – виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів», ДП «Укрметртестстандарт».

 

 

2022 © КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги» - КМКЛШМД. Часткове чи повне використання матеріалів із даного сайту можливе тільки при умові посилання на даний сайт.