КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги» - КМКЛШМД
Стіл довідок: (044) 527-69-08. Цілодобово

Завідуючий відділенням – Щур Ігор Володимирович, кандидат медичних наук, хірург  вищої кваліфікаційної категорії, стаж роботи – 37 роки.

Час роботи завідуючого: понеділок - п’ятниця – 8.00- 16.12, субота та неділя – вихідні.

Номер робочого телефону завідуючого: 044 527 69 78.

Хірургічне відділення №1 займається консультативно- діагностичною та лікувальною допомогою пацієнтам з різними хірургічними захворюваннями. Головний принцип в роботі відділення – індивідуальний підхід, професіоналізм, уважне ставлення до пацієнтів, які можуть бути впевнені в отриманні висококваліфікованої спеціалізованої допомоги на високому рівні. 

Хірургічне відділення №1 надає допомогу як в єкстренному так і плавному порядку цілодобово 365 днів на рік із застосування ендовідеохірургічних технологій при наступних захворюваннях:

 • Захворювання жовчного міхура (поліпи, жовчокам’яна хвороба  та її ускладнення – холедохолітіаз, гострий холецистит)
 • Грижі передньої стінки черевної стінки (пахові, стегнові)
 • Грижі стравохідного отвору діафрагми
 • Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба
 • Ахалазія кардії
 • Виразка шлунку та дванадцятипалої кишки.
 • Гострий апендицит
 • Гострий панкреатит.
 • Кісти яєчників, позаматкова вагітність.   

Пріорітетне направлення роботи відділення –  виконання операцій із застосуванням ендовідеохірургічної техніки. Також виконуються традиційні хірургічні втручання. За рік у відділення  отримують лікувально діагностичну допомогу більше 2,5 тис. пацієнтів, виконується більше 1,2 тис операцій різного ступеня складності із застосуванням технологій та досягнень сучасної хірургії. Відділення має у своєму розпорядженні всі необхідні сучасні методи діагностики: лабораторні методи, УЗД, рентген-діагностика, компьютерна томографія, магнітно - резонансна томографія, ендоскопічні методи дослідження.

Ендовідеохірургія (лапароскопічна хірургія) – “золотий стандарт” при багатьох хірургічних операціях. Суть методу полягає в тому, що доступ до органу , що оперується виконується не через стандартний розріз, а через невеликі проколи  (діаметром від 2 до 10 мм). Через них водять спеціальні інструменти, які дозволяють слідкувати на моніторі, що відбувається в порожнині тіла та виконувати всі необхідні маніпуляції. Ендовідеоскопічна методика дозволяє звести до мінімуму операційну травму, що суттєво полегшує і скорочує період реабілітації, забезпечує гарний косметичний результат. Оснащення дозволяє в будь - який момент операції виконати конверсію, тобто перейти від ендовідеоскопічної методики до її традиційного виконання.

Лапароскопічні операції виконують з використанням загальної анестезії (накроз). Тривалість операції в більшості випадків становить від 30 до 60 хвилин, що залежить від виду операції.

Ендовідеохірургічна технологія дозволяє наступне:

 • знизити вираженість післяопераційного болю, так як є мінімально травматичним способом хірургічного лікування;
 • виключити можливість ускладнень, пов’язаних з наявністю розрізів  передньої черевної стінки при традиційній хірургічній операції (післяопераційні грижі, невралгії, гіперестезії, запалення, нагноєння, утворення келоїдних рубців та ін.)
 • в значному ступені знизити вірогідність утворення злук в черевній порожнині після операції і знизити ризик розвитку спайкової хвороби та її ускладнень ( хронічні болі в животі, кишкова непрохідність, диспепсія та ін.)
 • суттєво знизити тривалість перебування пацієнта в стаціонарі, час непрацездатності та післяопераційної реабілітації
 • досягнути максимально можливого косметичного ефекту завдяки використанню кометичних внутрішньошкірних швів та відсутності великих післопераційних рубців.

 

У відділенні працюють 14 хірургів, 6 кандидатів медичних наук, 8 хірургів мають вищу категорію, 4 хірурги мають першу кваліфікаційну категорію, другу категорію-1, без категорії - 1. Висококваліфікований персонал відділення з багаторічним досвідом практикує сучасні та надійні методи діагностики та лікування різних захворювань. Завдяки поєднання новітніх досягнень вітчизняної та зарубіжної хірургії з різноплановою анестезією останнього покоління для пацієнтів відділення значно скорочується реабілітаційний післяопераційний період і перебування в стаціонарі. Можливості багатопрофільного стаціонару дозволяють проводити симультанні операції (одночасне виконання декількох операцій під одним наркозом). Застосовується комплексний підхід до лікування пацієнта. При необхідності лікування проводиться  із залученням спеціалістів іншого профілю: терапевта, кардіолога, невропатолога, лікарів функціональної діагностики та інших.

Кадровий склад відділення:

Завідуючий відділенням – Щур Ігор Володимирович,  кандидат медичних наук, хірург вищої кваліфікаційної категорії, стаж - 37 роки,.

Чурбаков Олексій Федорович – старший ординатор відділення, хірург вищої кваліфікаційної категорії, стаж – 31 років.

Шепетько Георгій Миколайович – кандидат медичних наук, хірург вищої кваліфікаційної категорії, стаж – 39 років.

Бабій Валерій Павлович - кандидат медичних наук, хірург вищої кваліфікаційної категорії, стаж – 33 рік.

Бородавко Володимир Михайлович – хірург вищої кваліфікаційної категорії, стаж – 35 роки.

Романов Роман Олександрович – хірург вищої кваліфікаційної категорії, стаж – 29  років.

Харпола Андрій Ярославович – кандидат медичних наук, хірург вищої кваліфікаційної категорії, стаж – 17  років.

Назаркевич Юрій Олексійович -  хірург вищої кваліфікаційної категорії, стаж – 30 років.

Довженко Олександр Дмитрович – кандидат медичних наук, хірург першої кваліфікаційної категорії, стаж – 14 років.

Шепетько Олексій Георгійович – кандидат медичних наук, хірург першої кваліфікаційної категорії, стаж – 10 років.

Коцюбенко Валерія Олегівна –  хірург другої кваліфікаційної категорії, стаж – 7 років.

Долгий Віталій Володимирович – хірург першої кваліфікаційної категорії, стаж – 14 років

Якимчук Сергій Петрович - хірург першої  кваліфікаційної категорії, стаж – 13 років.

Данилюк Олександр Мирославович – хірург, стаж – 7 років.

Ткаліч Григорій Михайлович – хірург першої кваліфікаційної категорії, стаж – 15 років.

2022 © КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги» - КМКЛШМД. Часткове чи повне використання матеріалів із даного сайту можливе тільки при умові посилання на даний сайт.