КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги» - КМКЛШМД
Стіл довідок: (044) 527-69-08. Цілодобово

Завідувач відділення Нікішаєв Володимир Іванович

Контактні телефони:

544–66–46

527-69-31

518-27-16

Перелік ендоскопічних досліджень, маніпуляцій та операцій

  • Діагностичні дослідження.

Езофагогастродуоденоскопія

Бронхоскопія

Гастродуоденоскопія, що проведена дуоденоскопом

Ректосигмоскопія

Колоноскопія

  • Ендоскопічні маніпуляції.

Дослідження з взяттям матеріалу на цитоморфологічне дослідження

Дослідження з введенням лікарських препаратів

Дослідження з хромоскопією

Дослідження з проведенням уреазного тесту

Дослідження з введенням зонда для ентерального харчування

Санаційна бронхоскопія з внутрішньобронхіальною інстиляцією під місцевою анестезією

Видалення стентів, дренажів та протезів

  • Ендоскопічні операції (мініінвазивні ендохірургічні втручання).

Видалення сторонніх тіл

Балонна дилатація звужень стравоходу, дванадцятипалої кишки, товстої кишки, анастомозів

Поліпектомія, абляція аденом

Склеротерапія, кліпування, лігування варикозно розширених вен стравоходу та шлунка

Зупинка кровотечі (із застосуванням діатермо- [у різних модифікаціях], аргоноплазмової- коагуляції, кліпування, лігування)

Абляція судинних аномалій

Реканалізація ШКТ при пухлинах та стриктурах

Стентування

Папілосфінктеротомія

Балонна дилатація папіли

Видалення конкрементів з холедоху

Літотрипсія

Чрезшкірна ендоскопічна гастро-, дуодено-, єюностомія

Гастро-, дуодено-, цистостомія

Видалення підслизової пухлини

Ендоскопічна резекція слизової оболонки при неоплазіях шлунково-кишкового тракту

Ендоскопічна дисекція в підслизовому шарі при неоплазіях шлунково-кишкового тракту

Відділення надає цілодобову допомогу, яка включає в себе верифікацію джерел кровотечі та ендоскопічний гемостаз, обстеження пацієнтів з гострими хірургічними захворюваннями черевної та грудної порожнини, видалення сторонніх тіл. За 25 років було проведено більш ніж 200 000 діагностичних досліджень, маніпуляцій та малоінвазивних операцій. В структурі відділення функціонує кабінет дослідження шлункової секреції та дуоденального зондування, де за 25 річний період роботи проведено більше 21 000 досліджень.

На базі ендоскопічного відділення отримали путівку в життя численні інноваційні методики і останні досягнення ендоскопічних технологій.

Так, вперше в Україні були застосовані:

балонна дилатація звужень стравоходу, дванадцятипалої кишки, анастомозів;

проведення досліджень і втручань під тотальною інтравенозною анестезією;

ендоскопічне кліпування;

аргоноплазмова коагуляція;

радіочастотна коагуляція;

відеоендоскопія з високою розподільною здатністю;

відеоендоскопія з функцією збільшення в 270 крат;

електронна хромоскопія;

черезшкірна ендоскопічна гастростомія;

резекція слизової оболонки та дисекція в підслизовому шарі;

тотальна хромоколоноскопії.

Лікарями відділення розроблені нові методики ендоскопічного гемостазу, нові способи склеротерапії при варикозних кровотечах, технологія лікування ахалазії стравоходу, методики покращення виявлення та видалення неоплазій шлунково-кишкового тракту, нові інструменти. Велика кількість з цих технологій була запроваджена в багатьох обласних центрах України. Впровадження нових технологій при лікуванні пацієнтів з шлунково-кишковими кровотечами в лікарні, а надалі і в інших центрах по лікуванню цієї патології, дозволило значно знизити хірургічну активність і летальність не тільки в лікарні але і в більшості міст України. В останні десятиліття багато розробок направлено на виявлення і ендоскопічне видалення неоплазій шлунково-кишкового тракту.

Лікарі відділення надають консультативну та медичну допомогу пацієнтам не тільки м. Києва, а всієї України. За вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм співробітники відділення були нагороджені 4 рази грамотами МОЗ України та 4 грамотами департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації.

Лікарі відділення є членами Всеукраїнської асоціації ендоскопістів (в свою чергу є членами Європейського товариства гастроінтестинальної ендоскопії – ESGE та Всесвітньої організації ендоскопії травного тракту – WEO (OMED). З 1996 року співробітники відділення були організаторами проведення з’їздів, конференцій, симпозіумів Всеукраїнської асоціації ендоскопістів. За вагомий внесок і активну участь в діяльності Всеукраїнської асоціації ендоскопістів нагороджено Нікішаєва В.І., Головіна С.Г., Кулінську Т.Г. Почесною грамотою Асоціації, а відділення було нагороджено Почесною грамотою Асоціації в 2006 році.

Лікарі відділення неодноразово проходили стажування за кордоном (Польща, Франція, Голландія, Японія, Данія, Італія, Іспанія, Німеччина, Південна Корея, Словаків), а також приймали участь в міжнародних медичних форумах (Іспанія, Польща, Данія, Франція, Німеччина, Італія, Мальта, Кіпр, Єгипет, Словакія, Росія та ін.). Співробітники відділення беруть активну участь в медичних форумах України з лекціями, докладами (загалом 271 доклад) Проводили мастер-класи.

На базі відділення регулярно проходять стажування лікарі – ендоскопісти інших лікувальних закладів Києва і України, а також з закордонних країн. В перше в Україні на базі відділення почали проводиться навчання медичних сестер ендоскопічних відділень по обробці ендоскопів та інструментів до них за які відповідає Кулінська Тетяна Григорівна.

Колектив відділення

Нікішаєв Володимир Іванович – заслужений лікар України, д.мед.н., ст.н.спів., лікар-ендоскопіст вищої категорії (з 1995 р.), хірург вищої категорії (з1993 р). Президент Всеукраїнської асоціації ендоскопістів. Нагороджувався Почесною Грамотою Міністерства охорони здоров’я України – двічі, Почесною грамотою департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації – тричі. Підготував 6 кандидатів медичних наук. Має 352 наукових праць в області хірургії та ендоскопії (63 закордоном), 26 патентів, 6 монографій (“Іноваційни технології хірургічного лікування гострих шлунково-кишкових кровотеч" отримала диплом міжнародного науково-технологічного форуму Наука Інновації Технології у 2014 р.), 3 підручника, 8 методичних рекомендацій МОЗ України. За серію наукових праць: “Лікування шлунково-кишкових кровотеч із застосуванням сучасних хірургічних та мініінвазивних ендоскопічних технологій” нагороджений дипломом Президії Академії медичних наук в 2009 році.

Лікарі:

Головін Сергій Георгійович – старший ординатор. Лікар-ендоскопіст вищої категорії (з 1999 р.), к.мед.н. Віце-президент Всеукраїнської асоціації ендоскопістів., Нагороджувався Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України. Має 60 наукових праць в області хірургії та ендоскопії, 5 патентів.

Слизюк Надія Павлівна – лікар-ендоскопіст вищої категорії (з 2002 р.). Нагороджувалася Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України та Почесною грамотою департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації. Має 16 наукових праць в області хірургії та ендоскопії.

Садовий Валентин Юрійович – лікар-ендоскопіст другої категорії (з 2015 р.). Має 13 наукових праць в області хірургії та ендоскопії.

Болотських Микола Олександрович – лікар-ендоскопіст другої категорії (з 2016 р.). Має 19 наукових праць в області хірургії та ендоскопії, 1 патентів

Пузир Назар Вікторович – лікар-спеціаліст. Має 5 наукових праць в області хірургії та ендоскопії.

Медичні сестри:

Кулінська Тетяна Григорівна старша медична сестра, вищої категорія.

Бигу Раїса Борисівна – медична сестра вищої категорії, Гузь Валентина Сергіївна – медична сестра вищої категорії,

Пучкова Людмила Володимирівна – медична сестра вищої категорії,

Лукяненко Галина Іванівна – медична сестра вищої категорії,

Чайнікова Валентина Василівна – медична сестра вищої категорії, Галаган Ольга Іванівна – медична сестра вищої категорії,

Смаль Галина Вадимівна – медична сестра другої категорії.

Лисинчук Світлана Володимирівна – молодша медична сестра.

Ткаченко Тетяна Володимирівна – молодша медична сестра.

2025 © КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги» - КМКЛШМД
Розробка сайту компанія 1 Web Development